НОВИНИ

Нацкомісія з регулювання тарифів планує скасувати формулу «Роттердам+»

Проект рішення про визнання такими, що втратили силу, цієї та низки інших постанов НКРЕКУ включено до порядку денного засідання регулятора.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оприлюднила проект, який визнає такими, що втратили чинність, низку постанов з питань регулювання електроенергетики України. Про це йдеться на сайті комісії у п'ятницю, 17 серпня. 

 

"Законом України «Про ринок електричної енергії» передбачено наявність нових сегментів ринку електричної енергії, зокрема балансуючий ринок, ринок допоміжних послуг, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок, двосторонні договори", - йдеться у тексті.

 

"Відповідно до Розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» Регулятор (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) після набрання чинності Законом України «Про ринок електричної енергії» має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом", - додали у комісії.

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року у Нацкомісії розповіли, методика формування оптово-ринкової ціни, формула "Роттердам+", буде скасована після реформування ринку електроенергії.

 

Як повідомлялося, у березні 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову схему розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою туди, зокрема, закладається вартість вугілля для ТЕС та його доставки в Україну із порту Роттердам у Нідерландах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.