НОВИНИ

Пентагон запідозрив Китай у відпрацюванні військового удару по США

Міноборони США повідомило, що китайські військові нарощують можливості для ураження максимально віддалених цілей.

В останні роки Народно-визвольна армія Китаю (НВАК)  збільшила кількість навчання з використанням бомбардувальників для відпрацювання можливого удару по Сполученим Штатам Америки та їх союзникам. Про це йдеться у доповіді Пентагона про Збройні сили Китаю.

 

Зазначається, що китайські військові нарощують можливості для ураження максимально віддалених цілей. 

 

Так, Міноборони США вважає, що Пекін відпрацьовує удари по військових базах і збройних силах США у західній частині Тихого океану, включаючи Гуам.

 

"За останні три роки НВАК стрімко розширила надводні операції своїх бомбардувальників, отримавши досвід на складних морських ділянках, і ймовірно тренується для нанесення ударів по США та її союзникам...Подібні польоти потенційно можуть використовуватися як стратегічний сигнал для регіональних держав, хоча до теперішнього часу не було чітко зрозумілим, якими повідомленнями такі рейси поширюються, крім демонстрації поліпшеного потенціалу", - йдеться у документі.

 

Крім того, Китай працює над ядерним озброєнням для бомбардувальників.

 

"Використання і впровадження ядерних бомбардувальників вперше забезпечить Китай ядерної" тріадою" - системами удару на землі, в морі і в повітрі", - йдеться у звіті.

 

Також за даними Пентагону, Пекін розробляє дальній надзвуковий стратегічний бомбардувальник, який можуть ввести в експлуатацію в найближчі десять років.

 

Наголошується, що витрати на оборону Китаю у 2017 році перевищили 190 млрд. доларів. Водночас, попри прогнозоване уповільнення темпів економічного зростання, офіційний бюджет оборони Китаю до 2028 року складе більше 240 млрд. доларів.

 

У свою чергу, в американському оборонному відомстві відзначили, що космічна програма Китаю швидко розвивається.

 

"НВАК продовжує зміцнювати свої військові космічні можливості, незважаючи на свою публічну позицію щодо мілітаризації космосу", - йдеться у доповіді.

 

Нагадаємо, 8 серпня  голова Стратегічного командування Збройних сил США генерал Джон Гайтен заявив, що Росія і Китай не є "друзями" Вашингтона, оскільки ці країни активно  займаються розробкою гіперзвукової зброї.  За його словами,у США поки немає захисту від гіперзвукової зброї, яку розвиває Москва і Пекін. Крім того, Гайтен підкреслив, що Пентагон реалізує близько десяти програм, завданням яких є розробка та захист проти нового виду зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.