НОВИНИ

Український малобюджетний фільм братиме участь у Каннському кінофестивалі

На цьогорічному Каннському кінофестивалі, який стартує 11 травня, Україну представить киянка Марина Врода з короткометражним фільмом «Крос».

Робота була відібрана серед більш ніж 1500 картин, заявлених на участь. За словами 29-річної режисерки – випускниці університету імені Карпенка-Карого, вона зняла фільм-метаморфозу.

«У буквальному сенсі школярі біжать крос в лісі. І є один хлопчик. Спочатку його заставляють бігти, потім він біжить сам, а далі дивиться, як біжать інші. Є герой, який відділяється від натовпу. Всі називають його лузером, але саме він і стає головним. Я просто намагаюсь цим фільмом поставити запитання: для чого біжимо і куди? Така собі алюзія на нашу з вами Україну», – розповідає режисерка.

Всі актори, задіяні в «Кросі», непрофесіонали. Зняли фільм доволі швидко – за п’ять днів.

Бюджет короткометражки складає 3500 євро (хоча режисерка планувала «вписатися» у більш скромні $500).

Нагадаємо, минулого року Україна вже брала участь в Каннах. Правда, фільм Сергія Лозниці «Щастя моє» (до речі, Врода працювала асистентом режисера з масовки) залишився без нагороди. Більше того, отримав не найприємніші відгуки критиків, звинувативши режисера в тому, що він плодить «чорнуху» (в картині чимало нецензурних слів).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.