НОВИНИ

ОБСЄ реалізує в Україні проекти по захисту критичної інфраструктури на 2 млн євро

Зокрема, в Україні сьогодні реалізовується три проекти у сфері захисту критичних об'єктів інфраструктури, які розраховані на декілька років.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі реалізує в Україні чотири проекти по захисту критичної інфраструктури та з хімічної безпеки на два мільйони євро. Про це повідомив посол ОБСЄ, координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба.

 

Він зазначив, що в Україні сьогодні реалізовується вже три проекти у сфері захисту критичних об'єктів інфраструктури, які розраховані на декілька років. Основна частина повинна фінансуватися урядом України.

 

"Однак ми багаторічний партнер. Я б також зазначив, що ті проекти, які ми проводимо щодо хімічної безпеки, будуть тривати два-три роки. Вони щедро фінансуються США і ЄС. Всього на ці проекти передбачено два мільйони євро", – заявив Верба.

 

Він наголосив, що початкова концепція – збільшення реагування на хімічні загрози на сході України. За його словами, на ці цілі передбачено півмільйона євро, однак, можливо, сума може бути збільшена.

 

Своєю чергою, національний координатор програм ОБСЄ в Україні Андрій Дзюбенко повідомив, що четвертий проект знаходиться на стадії розробки, тому його бюджет поки що не затверджено.

 

"Четвертий проект буде позабюджетним. Тобто, у нас є різні проекти. Є щорічні проекти, які ми виконуємо із загального бюджету ОБСЄ. А є проекти, які ми виконуємо із залученням додаткових коштів держав-учасниць ОБСЄ", – підкреслив Дзюбенко.

 

Він також додав, що в минулому році на хімічну безпеку України було витрачено 100 тис. євро. Натомість на позабюджетні проекти, які запроваджують в Україні вже кілька років, до цих 100 тис. євро додатково було витрачено в минулому році 400 тис. євро.

 

"Але це загальний бюджет. Тобто не можна сказати, що ми витратили 2 мільйони за цей рік", – розповів Дзюбенко.

 

Крім того, він заявив, що одним з результатів впровадження проектів ОБСЄ в цій сфері є презентація оцінки екологічної школи та ризиків, які є на Донбасі.

 

Нагадаємо, 14 серпня Трамп схвалив оборонний бюджет, який передбачає $250 млн Україні. 

 

19 червня Сенат США вирішив виділити Україні 200 мільйонів доларів зі свого оборонного бюджету. Про це йдеться в законопроекті в розділі 1233 "Продовження ініціативи підтримки України у сфері безпеки".

 

Раніше Сенат США схвалив законопроект про бюджет Міноборони країни на 2019 рік, який почнеться 1 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.