НОВИНИ

Українську міліцію пропонують позбавити назви і каральних функцій

Профспілка атестованих працівників ОВС України планує зареєструвати 10 травня у Верховній Раді свій законопроект «Про поліцію». Про це заявив голова профспілки Анатолій Онищук.

За його словами, мета проекту - перевести роботу міліції на стандарти європейської поліції.

«Після перейменування ми підемо від робітничо-селянського назви «міліція» і негативу, який з нею пов'язаний. Як у Європі та США, ми теж пропонуємо перевести наші органи правопорядку від каральних функцій до соціальних. Це означає, що поліцейські повинні будуть допомагати людям, навіть якщо людина просто звернеться за порадою, як вийти із тієї чи іншої життєвої ситуації. Основа законопроекту - дотримання прав громадян. Так, при затриманні поліцейський повинен буде дуже чітко роз'яснити людині, за що саме її затримали, і про її права: щодо дзвінка адвокату, зберігати мовчання... У законопроекті прописані навіть такі нюанси як те, що, зупинивши водія, поліцейський не повинен займати у нього багато часу», – зазначив Онищук.

«Зараз співробітники міліції права і обов'язки затриманим якщо і пояснюють, то лише з власної ініціативи - документа, що зобов'язує їх це робити, немає», - пояснили у прес-службі київської міліції.

Втім, міняти форму, на думку Оніщука, не обов'язково.

«Хіба що можуть помінятися шеврони (нашивки на рукавах)», – зазначив Онищук.

Щоб зробити роботу поліцейських більш якісною, профспілка працівників ОВС пропонує зменшити навантаження на дільничних (нині один обслуговує близько десятка сіл, ми ж плануємо, що нормою стане не більше 3 тисяч підопічних) і підвищити їм зарплату.

«Правда, по тисячі доларів, як в інших країнах, платити поки не готові», - стверджує Онищук.

Нагадаємо, законопроект «Про поліцію» раніше розробили і народні депутати. Один з його авторів Василь Грицак (Партія Регіонів) повідомив нам, що орієнтовно 15 травня на раді Союзу генералів ОВС буде обговорюватися їхній проект, його виставлять на сайт союзу, а потім подадуть до Ради.

Від «профспілкового» законопроект нардепів відрізняється тим, що передбачає нову форму, наявність поліції і жандармів (по суті - патрульні, в той час як поліцейські будуть займатися розшуком, проведенням спецоперацій тощо). За словами Грицака, у поліцейських форма буде темно-синьою, в жандармів - чорною. Що стосується зарплати, то у рядового складу вона повинна бути близько $500, у керівництва - $500. Крім того, у Тернопільській, Рівненській областях не може бути генеральських посад, виходячи з кількості підлеглих.

Натомість українські міліціонери стверджують, що перейменування роботу правоохоронців не поліпшить.

«Якщо на кожного дільничного буде припадати близько 3 тисяч чоловік і зарплата буде 4000 грн, нормально тоді буде», – стверджує дільничний міліціонер Сергій Мухін з міста Антрацит Луганської області.

Один з київських міліціонерів додав: «Не слід забувати про матеріальне забезпечення, без якого також важко ловити злочинців: про папір, ручки і бензин, які нам зараз доводиться просити у населення або чиновників».

Нагадаємо, Держдума РФ прийняла 28 січня закон «Про поліцію», який передбачає, що з 1 березня замість міліції в Росії буде діяти поліція. Фактично, Держдума дозволила майбутнім поліцейським бити жінок за винятком тих, у кого є «видимі ознаки вагітності». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.