НОВИНИ

Справи Майдану. Суд відхилив клопотання захисту Волкова про відвід суддів

Засідання тривало протягом близько шести годин, однак за цей час суд не почав заслуховування обвинувального акту.

Бориспільський міський районний суд відмовився задовольнити клопотання про відвід суддів у справі Олександра Волкова, якого звинувачують в організації викрадення в січні 2014 року активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

В обґрунтування свого клопотання адвокати обвинуваченого зазначили, що на попередньому підготовчому засіданні суд порушив низку прав їхнього клієнта та їхніх прав, а саме – право на захист та рівність сторін у судовому процесі.

 

Зокрема, ключовими пунктами у доводах стали: долучення судом трьох томів матеріалів, що не передбачено правилами підготовчого засідання, та неможливість Волкова виступити із запереченням під час розгляду питання про продовження йому запобіжного заходу.

 

Своєю чергою, сторона обвинувачення та представники потерпілих виступили проти задоволення клопотання. Вони мотивували це тим, що захист не був ніяк обмежений у своїх виступах та клопотаннях, а три томи не є доказами обвинувачення, а були надані лише на підтвердження необхідності продовжити запобіжний захід.

 

Суд розглядав відповідне клопотання протягом чотирьох годин. Колегія суддів у складі головуючого Юрія Кабанячого, суддів Євгена Борця та Ілони Муранової-Лесів не задовольнила клопотання.

 

Після цього, суд уточнив, чи згодні сторони продовжити слухання, однак сторона захисту наполягла на перенесенні засідання.

 

Наступне засідання в справі відбудеться 27 серпня 14:00.

 

Як повідомлялося, 24 липня Генеральна прокуратура України направила в суд обвинувальний акт щодо цивільної особи, яку підозрюють у викраденні в січні 2014 року активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. 

 

Нагадаємо, у січні 2014 року учасники Майдану Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні у Києві та вивезені за місто. Після катування їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

 

Згодом у ГПУ розповіли про докази причетності Олександра Волкова до викрадення людей на Майдані: Волков видав себе тим, що дізнавшись про затримання правоохоронцями своїх спільників, спробував втекти до Росії, але потім все ж повернувся в Україну, і саме ці його переміщення викликали цікавість слідчих прокуратури.

 

22 вересня 2017 року підозрюваний у причетності до викрадення активістів Майдану Олександр Волков перебуватиме під вартою ще два місяці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.