НОВИНИ

Глава Пентагону пояснив, навіщо США створюють космічні війська

Джейм Меттіс розповів, яку роль відіграють супутники у військових операціях.

Голова Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що Сполученим Штатам Америки необхідні для захисту американських супутників від наступальних озброєнь Росії і Китаю. Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

 

Так, коментарі Маттіса з'явилися через кілька днів після того, як віце-президент Майк Пенс оголосив амбітні плани щодо формування космічних військ в якості шостої окремої військової служби США до 2020 року.

 

 

 

 

Зокрема, міністр оборони підкреслив, що США не планують розміщувати зброю у космосі, однак відзначив важливу роль, яку відіграють супутники не лише у військових операціях, а й у світовій економіці.

 

"Ми не маємо намір мілітаризувати космічний простір. Однак, якщо буде необхідно, ми будемо захищати себе...Я не розповідаю супротивникам заздалегідь, що ми будемо робити, чи що ми не будемо робити. Ми не будемо марно стояти, якщо хтось спробує позбавити нас використання космічного простору", - додав він.

 

Крім того, Меттіс нагадав, що в січні 2007 року Китай наземною ракетою знищив один зі своїх метеорологічних супутників. На його думку, це було зроблено, щоб продемонструвати США свої можливості.

 

"Ми прочитали це послання Китаю, що вони можуть знищити супутник в космосі. З тих пір наші розвідувальні служби спостерігали за тим, як інші країни, включаючи Росію, розвивають свої наступальні можливості у космосі", - зауважив він.

 

Раніше комітет з оборони Конгресу США схвалив продовження заборони Міністерству оборони країни співпрацювати з російським оборонним відомством. 

 

Як повідомлялося, 14 березня президент США  Дональд Трамп закликав до створення Космічних сил як окремого роду військ. На думку Трампа, космос може виявитися "таким же полем бою, як суша, повітря і море". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.