НОВИНИ

Всередині ЄС можуть поновити кордони

Європейці обговорюють можливість поновлення контролю на кордонах всередині Шенгенського простору.

У листі до італійського прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі та французького президента Ніколя Саркозі президент Єврокомісії  Жозе Мануел Баррозу повідомив, що тимчасовий контроль кордонів всередині ЄС є «можливістю», але для цього має бути визначено чіткі критерії.

Це питання почали обговорювати після масового напливу нелегалів із країн Північної Африки.

Завдяки  поліпшенню погоди після десятиденної перерви  до берегів Італії знову почали масово прибувати нелегальні мігранти з Північної Африки. Тільки  цими вихідними до Південної Італії прибули майже 3 тисячі осіб, в основному з Тунісу та Лівії.

Остання така висадка призвела до дискусії між Мальтою та Італією. Мальта відмовилась надсилати свої рятувальні кораблі  у власні води, пославшись на небезпечність моря у цей час, і 461- го нелегала врятувала італійська берегова охорона.

Біженців нині розміщують у центрах тимчасового перебування, а тих, хто приїхав раніше, відправляють кораблями на материкову частину Італії.

Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні знову висловив прогноз про те, що загальна кількість прибульців становитиме близько 50 тисяч осіб. Він зазначив, що біженці будуть розміщуватися у спеціальних структурах на території всієї Італії, і що італійські регіони не повинні чинити опору, а мусять їх приймати у пропорції до кількості власного населення.

Щодо нелегальних мігрантів, які не мають права на статус біженця, то їх повертатимуть додому, додав Мароні. Так, кілька днів тому з Італії до Єгипту були відправлено чотирьох єгиптян, які намагалися видати себе за лівійців. 

Нагадаємо, нещодавно уряд Франції заявив про плани тимчасово призупинити участь у Шенгенській угоді. Рішення пов'язане з різким зростанням напливу біженців з Лівії і Тунісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.