НОВИНИ

Розкопки на Поштовій площі розпочнуть не раніше 2019 року

Для того, щоб проводити розкопки, необхідно провести альтернативний варіант зміцнення паль.

Розкопки на "ділянці прибережного міського кварталу середньовічного Києва (XI-XIX ст.)" на Поштовій площі в Києві продовжать не раніше 2019 року. Про це заявили в Київській міській державній адміністрації під час брифінгу у понеділок, 13 серпня. 

 

"Місто і ми як управління охорони культурної спадщини переживаємо за те, що з тими артефактами, що з ними буде. І якщо ми і надалі затягуватимемо та нічого не робитимемо, то ми можемо втратити не лише те, що вже розкопано та лежить під відкритим небом кілька років, а й те, що перебуває в землі, те, що недопрацьовано, те, що потрібно рятувати", - заявив заступник директора департаменту культури - начальник управління збереження історичного середовища та охорони об'єктів культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

 

Директор КП "Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва" Максим Калінін повідомив, що для того, щоб проводити розкопки до позначки 96 необхідно провести альтернативний варіант зміцнення паль. За його словами, проект такого зміцнення планують розробити до кінця поточного року.

 

Нагадаємо, 10 серпня на Поштовій площі в Києві почалася акція протесту після того, як людей закликали прийти до місця розкопок, яке почало затоплювати після прориву труби на будівництві, проти якого виступають активісти. Тоді ж "Київводоканал" повідомив, що підтоплення археологічних розкопок на Поштовій площі спричинила  тріщина водопровідної труби.

 

Як повідомлялося раніше, 9 серпня, у Києві на Поштовій площі затопило місце розкопоккварталу Середньовіччя Києва, на що комунальні служби міста та представники влади не відреагували.

 

8 серпня Міністерство культури України розпочало процедуру надання музею на Поштовій площі в Києві статусу пам'ятника національного значення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.