НОВИНИ

Німецький журналіст шукав справжню Європу у Києві

Редактор газети «Die Zeit» Марк Шпьоррле та італійський стар-колумніст Беппе Северніні, які розпочали двотижневу подорож зі сходу на захід Європи, прибули до Києва 2 травня.

Як повідомляє кореспондент Тижня, один із учасників Беппе Севергніні через сімейні обставини терміново вилетів із Києва до Італії. Втім, він приєднається до свого колеги в Кракові.

Своїми враженнями про Україну з кореспондентом Тижня поділився Марк Шпьоррле.

За його словами, Україна та українці справили на нього позитивне враження. Раніше він ніколи не був в Києві, а від колег-журналістів отримував переважно негативну інформацію про Україну. Тож його очікування були дещо гіршими, ніж виявилося насправді.

Приємно вразила журналіста також присутність чималої кількості молоді в українських церквах, де він побував. Мешканці Києва досить прив’язані до своїх традиційних коренів, на відміну від Заходу, де церкви сприймаються радше як інституції, вважає Шпьоррле.

У спілкуванні з людьми Шпьоррле помітив, що перехожі, з одного боку, доволі меланхолійні і сумні, хочуть покинути свою Батьківщину, а з іншого – плекають позитивні очікування на краще життя в Україні.

Нагадаємо, мандрівники з 30 квітня по 14 травня відвідають Москву, Київ, Краків, Прагу, Відень, Цюріх, Ліон, Марсель, Барселону, Мадрид та Лісабон. Кожного дня вони фіксуватимуть свої пригоди в щоденнику, блозі та для своїх газет. Блог перекладатиметься 10 мовами – всіма мовами країн, що відвідуються, плюс англійською: www.goethe.de/moskwalisabon

Ексклюзивне інтерв’ю з редактором газети «Die Zeit» Марком Шпьоррле найближчим часом читайте на сайті Тижня або у свіжому номері Українського Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.