НОВИНИ

Україна подала позов проти Росії в ЄСПЛ через порушення прав політв'язнів

В заяві описано порушення щодо 71 політв’язня.

Україна подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через порушення прав українських політв'язнів. Про це у п'ятницю, 10 серпня, повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина у Facebook.

 

"Ми тільки що подали нову міждержавну заяву до Європейського суду з прав людини щодо українських політв’язнів Кремля", - написав Ліщина.

 

 

 

 

За його словами, в заяві описано порушення щодо 71 політв’язня. 

 

У заяві уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвеції про захист прав людини та основних свобод, а саме:

- Ст. 3 (заборона катувань та принижуючого гідність поводження);

- Ст. 5 (особиста свобода);

- Ст. 6 (справедливий суд);

- Ст. 8 (повага до особистого та сімейного життя);

- Ст. 10 (свобода вираження поглядів);

- Ст. 13 (ефективний засіб захисту);

- Ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілій інших ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо українських громадян, яких Росія переслідує за політичними мотивами.

 

"Щодо Клиха, Балуха, Куку та Литвинова додатково подані заяви по Правилу 39 щодо надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоров`я" , - додав Ліщина.

 

Нагадаємо, 1 серпня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмил Денісова закликала Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна застосувати всі можливі важелі впливу на Росію, а також сприяти візитам міжнародних організації до українських політв'язнів. 

 

10 серпня посольство України в Росії  і українське консульство у Єкатеринбурзі надіслали звернення до Федеральної службу і виконання покарань Росії щодо надання дозволу українському консулу відвідати політв'язня Олега Сенцова, який голодує у російській колоній 89-й день. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.