НОВИНИ

"Свавільне і мстиве". Греція відреагувала на рішення РФ видворити грецьких дипломатів

Зазначається, що рішення Росії не ґрунтується на жодних доказах.

Міністерство закордонних справ Греції назвало видворення грецьких дипломатів Росією свавільним, необґрунтованим і таким, що має характер помсти кроком. Про це йдеться у заяві  грецького дипвідомства.

 

Зазначається, що Греція як суверенна держава вимагає поваги і рівності відносин від усіх країн.

 

"Росія на даний момент показує, що, схоже, не може зрозуміти позиції принципів зовнішньої політики Греції. З тих пір, як вона воює разом з Туреччиною в якості партнера по зброї і надає Анкарі ряд засобів безпеки, вона неухильно відходить від позицій, що відповідають рівню дружби і співпраці, який характеризував відносини між Грецією і Росією протягом 190 років. Це показує, що вона не усвідомлює, що у Греції є свої інтереси і критерії у міжнародній політиці", - йдеться у заяві.

 

 

Зокрема,  рішення Москви про висилку грецьких дипломатів не ґрунтується на таких даних, як дії Афін, які базуються на конкретних доказах незаконної діяльності російських чиновників і громадян у країні.

 

"Навпаки, рішення російської сторони свавільне і мстиве, і не базується на жодних доказах", - йдеться у заяві.

 

"Ми хочемо нагадати нашим російським друзям, що жодна країна в світі не потерпить спроб: а) підкупити урядових чиновників; б) підірвати зовнішню політику і в) втручання у її внутрішні справи",- заявило МЗС, додавши, що Греція вжила заходів, тільки отримавши докази втручання.

 

Наголошується, що  Греція "ніколи не втручалася або не намагалася втручатися у внутрішні справи Росії".

 

Водночас у дипвідомстві підкреслили, що Греція відповість на свавільні кроки російського МЗС з терпінням і тверезістю.

 

Крім того, у грецькому МЗС відзначили. що такі зусилля РФ спрямовані на "нав'язування присутності "Імператорського православного палестинського товариства" в Греції, організації, створеної царськими спецслужбами у XIX столітті з метою дееллінізації церков Близького Сходу".

 

Також додається, що Греція відповість на свавільні кроки російського МЗС з терпінням і тверезістю.

 

Нагадаємо, 13 липня стало відомо, що Греція вирішила видворити двох російських дипломатів за звинуваченням у наданні коштів протестним групам, що виступають проти укладення угоди, яка має покласти край давній суперечці Греції з сусідньою Македонією.

 

Раніше стало відомо, що грецький уряд вирішив вислати двох російських дипломатів і заборонити в'їзд ще двом, звинувачуючи їх у втручанні у внутрішні справи та незаконні дії проти національної безпеки Греції.  Зазначається, що Афіни звинувачують дипломатів РФ у здобутті та розповсюдженні інформації та невдалій спробі підкупу грецьких держслужбовців.

 

Згодом МЗС РФ повідомило висилку російських дипломатів з Афін.