НОВИНИ

ЄС, НАТО І Росія привітали США з ліквідацією «терориста номер один»

Міжнародна громадськість привітала новину про знищення американськими військовими лідера ісламістської організації Аль-Кайда Осами бен Ладена в Пакистані.

Одним із перших із цього приводу висловився британський прем'єр-міністр Дейвід Камерон, який заявив, що смерть бен Ладена принесе «величезне полегшення» всій світовій спільноті. Міністр закордонних справ Британії Вільям Гейґ заявив під час візиту в Єгипет, що вітає США, які зупинили Осаму бен Ладена в поширенні тероризму:

«Не може бути більшого контрасту між тим, що ми бачимо на майдані Тахрір, де люди вимагають демократичних перетворень, мирного перетворення арабського світу і деструктивних та вбивчих підходів Аль-Кайди».

Президенти Ради Європи та Єврокомісії Герман Ван Ромпой та Жозеф Мануель Баррозу оприлюднили спільну заяву.

Ми прокинулися в безпечнішому світі. Хоча боротьба міжнародного співтовариства проти терористів не завершена, зроблено важливий крок у боротьбі з «Аль-Каїдою», щоб дати безпеку мільйонам людей: християнам, мусульманам, усім тим, хто вірить у мирне співіснування.

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек вважає, що вбивство лідера «Аль-Кайди» Осами бен Ладена зробило світ безпечнішим.

«Ми прокинулися в безпечнішому світі. Хоча боротьба міжнародного співтовариства проти терористів не завершена, зроблено важливий крок у боротьбі з «Аль-Кайдою», щоб дати безпеку мільйонам людей: християнам, мусульманам, усім тим, хто вірить у мирне співіснування», – зазначив він.

Генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен назвав смерть Осами бен Ладена «значним успіхом» для утвердження безпеки членів альянсу:

Це значний успіх для безпеки країн-союзників НАТО та всіх народів, які приєдналися до нас у боротьбі зі злом світового тероризму аби зробити світ безпечнішим для нас усіх.

Генсек НАТО також заявив, що альянс і далі докладатиме зусиль у Афганістані, щоб та країна ніколи не стала знову місцем притулку для екстремістів.

Президент Афганістану Гамід Карзай закликав Талібан зробити висновки з смерті Осами і скласти зброю. Офіційної реакції талібів досі не надходило.

У Кремлі також вітають «серйозні успіхи США», досягнуті в боротьбі з міжнародним тероризмом, повідомляє прес-служба президента Росії.

«Росія однією з перших зіткнулася з небезпеками, які несе глобальний тероризм, і, на жаль, не з чуток знає, що таке «Аль-Кайда», - йдеться в повідомленні.

«Відплата неминуче дістане всіх терористів», - зазначили в Кремлі.

При цьому наголосили, що «істотний результат може принести тільки спільна об’єднана боротьба з глобальним тероризмом. Росія готова до нарощування такої співпраці».

Вітають цю новину й ізраїльські керівники. Зокрема, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетананьяху назвав подію «перемогою правосуддя, свободи й загальних цінностей демократичних країн».

Президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що ліквідація бен Ладена є «величезним успіхом не лише для США, а й усього світу, який тепер зітхне вільно після того, як бен Ладен, хоча й із затримкою, але зазнав заслуженого покарання».

У свою чергу глава міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе назвав знищення «терориста номер один» «перемогою всіх демократій, які ведуть боротьбу проти огидного лиха, яким є тероризм». Міністр оборони Франції Жерар Лонге в інтерв`ю французькій радіостанції RTL заявив, що смерть глави Аль-Кайди - це «подія, значуща для всього світу».

Міністр закордонних справ Німеччини Гвідо Вестервелле заявив, що ліквідація лідера Аль-Кайди - це «гарна новина для всіх людей у світі».

Глава МЗС Італії Франко Фраттіні назвав знищення «терориста номер один» «перемогою добра над злом, правосуддя над жорстокістю».

Президент Туреччини Абдуллах Ґюль також привітав ліквідацію бен Ладена.

«Я з великим задоволенням сприймаю це», - зазначив турецький лідер, відповідаючи на запитання журналістів у Анкарі: «Для кожного це має стати уроком».

Нагадаємо, президент США Барак Обама заявив, що «терорист номер один» Усама бен Ладен був убитий на пакистанській території американськими військовими. Подробиць цієї операції поки не повідомлялося.

Пакистанські таліби назвали «фальшивкою» повідомлення про те, що в Пакистані був убитий глава міжнародної терористичної мережі «Аль-Каїда» Усама бен Ладен. 

Влада Пакистану підтвердила в офіційному повідомленні, що лідер «Аль Каїди» Усама бен Ладен був ліквідований на території їх країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.