НОВИНИ

Держдеп США назвав мету запровадження нових санкцій проти РФ

Зазначається, що санкції є ефективним інструментом у спробі повернути різні країни за стіл переговорів.

Офіційний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Хезер Науерт заявила, що Вашингтон за допомогою нових санкцій намагатиметься домогтися від Росії більш конструктивної поведінки. Про йдеться на сайті американського дипвідомства.

 

Зокрема, журналісти нагадали Науерт про санкції США проти Ірану. У свою чергу, за її словами, США "підходять до кожної країни дуже по-різному".

 

"Ми підходимо до кожної країни дуже по-різному. Кожна країна, у якої є відносини або навіть країни, з якими ми не маємо відносин, розглядаються через окрему призму. Тож, що може бути доречним для однієї країни, можливо, не обов'язково буде прийнятним для іншої країни", - зауважила вона.

 

 

Водночас Науерт відзначила, що санкції є ефективним інструментом у спробі повернути різні країни за стіл переговорів.

 

"Уряд Сполучених Штатів визначив, що санкції можуть бути дуже ефективним інструментом у спробі привернути різні уряди за стіл переговорів або спонукати країни до виконання або повернення до кращого варіанту поведінки. Отже, це один інструмент з дуже великого арсеналу засобів",- підкреслила вона.

 

"Пам'ятаймо, що однією з речей, які повернули Північну Корею до столу переговорів, є санкції. І ми виявили, що санкції дуже ефективні в багатьох випадках у всьому світі. Тому уряд США розглядає це як загальний інструмент.

 

Також Нойєрт наголосила, що не варто заздалегідь прогнозувати другий раунд санкцій відносно Москви. 

 

"Як ви добре знаєте, ми не прогнозуємо санкції. Ми дотримувалися закону, оголосивши про ці санкції лише вчора, і ми, звичайно, будемо дотримуватися закону надалі, звичайно, як і завжди", - підкреслила вона.

 

Раніше стало відомо, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сергія та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.