НОВИНИ

Порошенко повідомив, коли слова "Слава Україні!" стануть офіційним вітанням ЗСУ

Зокрема, 24 серпня ці слова вперше пролунають як частина офіційної церемонії військового параду на честь Дня Незалежності України.

Слова "Слава Україні! Героям слава!" стануть офіційним вітанням Збройних Сил України з 24 серпня, заявив Петро Порошенко. Повідомляє прес-служба президента.

 

«Ми порадились з Міністром оборони, на Раді національної безпеки і оборони, з Урядом і я прийняв рішення, що починаючи з 24 серпня ці слова вперше пролунають як частина офіційної церемонії військового параду на честь Дня Незалежності України», - сказав Петро Порошенко під час відвідин ДАХК «Артем» Державного концерну «Укроборонпром».

 

Президент також додав, що питання запровадження слів «Слава Україні! Героям слава!» як офіційного вітання військових ретельно обговорювалося з військовослужбовцями, службовцями військових частин, ветеранами АТО, трудовими колективами і лише після цього було ухвалено таке рішення.

 

Глава держави також зауважив, що офіційно у документах нове військове вітання буде закріплене після початку чергової сесії Верховної Ради та відповідного рішення Парламенту, оскільки потребує внесення змін, зокрема до статутів всіх військ Збройних Сил України. Але після завершення належних процедур «ці слова і це вітання стане офіційним військовим вітанням Збройних Сил України».

 

Нагадаємо, що 7 серпня Порошенко доручив розробити законопроект, який передбачатиме заміну застарілого радянського військового вітання ЗСУ "Здрастуйте, товариші!" та "Бажаємо (бажаю) здоров’я!" на "Слава Україні!" та "Героям слава!". 

 

У Києві у День незалежності України 24 серпня під час військового параду Хрещатиком крокуватимуть підрозділи від 15 країн-партнерів, а також візьмуть участь 4500 військовослужбовців і 250 одиниць військової техніки.

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.