НОВИНИ

Майдан закордонних справ: У Криму від 2014 року значно поменшало малого та середнього бізнесу

У фонді впевнені, що Росія надалі знищуватиме малий бізнес на півострові.

У 2014–2018-му у Криму відбувся процес значного зменшення кількості малого та середнього бізнесу: кількість малих підприємств — юридичних осіб зменшилася у понад 11 разів, а кількість приватних підприємців — фізичних осіб більш ніж у двічі. Про це свідчать опубліковані на сторінках Тижня дані фонду «Майдан закордонних справ».

 

«На початок 2014 року на півострові функціонувало 15,553 тис. малих приватних підприємств — юридичних осіб та 116,2 тис. приватних підприємців — фізичних осіб. Станом на 1 липня 2018-го є 1382 приватні підприємства — юридичні особи та 55,328 тис. приватних підприємців. Кількість малих підприємств — юридичних осіб зменшилася в 11,3 раза, а кількість приватних підприємців — фізичних осіб у 2,1 раза», — повідомили у фонді.

 

Кримські підприємці свідчать, йдеться у матеріалі, що в РФ, на відміну від України, немає спрощених режимів звітності та мінімізації перевірок. Малий бізнес у Криму зіткнувся з багаторазовим зростанням паперової звітності, величезною кількістю перевіряльників і безжальною системою великих штрафів за найменші порушення. До 2014 року питома вага малого бізнесу в наданні робочих місць по АР Крим становила більше ніж 35% та мала стійку тенденцію до зростання. За роки окупації вона впала до 19,5%.

 

«Знищення малого бізнесу на півострові триватиме. Досвід показав, що підприємницька активність, вільне мислення, незалежна свідомість є антагоністичними до моделі відносин, що наявна в сучасній Росії», — наголосили в Майдані закордонних справ.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.