НОВИНИ

В Австралії допустили розширення санкцій проти РФ через хіматаку на Скріпалів

Глава МЗС Австралії Джулі Бішоп заявила, що , країна прийматиме рішення з огляду на національні інтереси.
Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп заявила, що Канберра може розширити санкції проти Росії через хімічну атаку на колишнього розвідника Сєргєя Скрпаля та його доньку Юлію в британському місті Солсбері. Про це повідомляє News.com.

 

За її словами, Австралія може слідувати за прикладом США, які нещодавно оголосили, що введуть нові санкції проти РФ за використання хімічної або біологічної зброї в Британії.

 

"Я вважаю, що використання хімічної зброї в будь-який час, в будь-якому місці, за будь-яких обставин є мерзенним, воно не може продовжувати бути безкарним", - сказала вона.

 

Втім, як зазначила глава австралійського МЗС, країна прийматиме рішення з огляду на національні інтереси.

 

"Ми, звичайно, врахуємо санкції США щодо Росії і розглянемо наші обставини. Це дуже серйозне питання, і нам потрібно повністю оцінити наслідки цього", - наголосила вона.

 

Раніше стало відомо, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сергія та Юлії Скріпалів у Великій Британії.  Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.