НОВИНИ

У МВС оприлюднили статистику ДТП, до яких призвели водії автобусів

Станом на 6 серпня оглянуто понад 48 тис. транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів, виявлено понад 9,6 тис.

В Україні за сім місяців цього року зареєстровано 239 дорожньо-транспортних пригод, що сталися з вини водіїв автобусів. У результаті цих аварій загинули 30 людей, 440 травмувалися. Про це заявив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, повідомили у прес-службі МВС.

 

У цьому зв’язку, зазначив Білошицький, з 23 липня і до особливого розпорядження на території держави проводиться комплекс цільових превентивних заходів під умовною назвою «Перевізник».

 

За його словами, станом на 6 серпня оглянуто майже 48,3 тис. транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів. «Серед них виявлено понад 1,2 тис. технічно несправних автобусів, що становить близько 2,5% від усіх оглянутих транспортних засобів. З цієї кількості виявлено 214 одиниць, переобладнаних із порушенням відповідних правил, норм і стандартів», – поінформував Білошицький.

 

Також, додав він, виявлено понад 9,6 тис. порушень Правил дорожнього руху та Правил перевезення пасажирів. Зокрема, 35 фактів керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, 357 – керування автобусами, які не пройшли обов’язковий технічний контроль, ще 301 факт – керування без необхідних документів.

 

Крім того, повідомив Білошицький, поліцейські зафіксували 77 випадків перевезення пасажирів водієм, який не пройшов щозмінного передрейсового медичного огляду водіїв або без проведення передрейсового контролю технічного стану транспортних засобів. Крім того, виявлено 197 фактів порушень порядку провадження господарської діяльності у сфері перевезення пасажирів.

 

На сьогодні, згідно зі ст. 265-2 Кодексу про адміністративні правопорушення, тимчасово затримано вісім автобусів. Складено 116 адміністративних матеріалів щодо посадових осіб. Водночас правоохоронці видали 39 вимог (приписів) посадовим особам щодо усунення недоліків.

 

Нагадаємо, раніше правоохоронці повідомили, що за шість місяців з початку 2018 року на території України сталося понад 68,5 тисяч ДТП, у яких загинули  1237 осіб, а поранення отримали – понад 12,5 тисяч. 

 

Як повідомлялося, 20 липня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Кабінет міністрів України 26 липня схвалить постанову, якою з 27 липня буде повернуто швидкісний контроль на дорогах. Крім того, 25 липня, генеральний прокурор України Юрій Луценко запропонував запровадити для винуватців смертельних аварій мінімальний термін покарання у вигляді позбавлення волі на один рік без права на умовне засудження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.