НОВИНИ

Азаров не знає, доки дорожчатиме бензин

Прем’єр-міністр України Микола Азаров не може спрогнозувати ціну бензину на період до кінця літа 2011 року. Про це він заявив в ефірі Першого національного телеканалу.

За його словами, цього не можна зробити, «поки не припинилося зростання ціни нафти на основних ринках».

«Ми переконані, що повинна настати стабілізація. Але, щоб сказати нашим людям, що бензин коштуватиме стільки – для цього треба бути упевненим, що на світовому ринку нафта коштуватиме стільки-то», – зазначив Азаров.

Він нагадав, що Україна споживає приблизно 20 мільйонів тонн нафти на рік, водночас власне виробництво складає тільки 2 мільйони тонн.

Нагадаємо, 29 квітня Міністерство енергетики й вугільної промисловості підвищило граничні рекомендовані ціни на бензин А-95 з 9,85 гривні/літр до 10 гривень/літр.

Раніше на засіданні 6 квітня експертно-аналітична група з питань функціонування ринку нафти й нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної галузі підвищила граничні рекомендовані ціни на бензин А-95 на 1% з 9,75 до 9,85 гривні/літр.

22 березня АМКУ вирішив оштрафувати ПП «Окко-Нафтопродукт», ТОВ «Континент Нафто Трейд» і ТОВ «Альянс Холдинг» на суму 150 млн грн за завищення цін на бензин.

7 квітня Рада знизила акцизи на бензини моторні на 27,47% з 182 євро до 132 євро за тонну до серпня.

Як відзначив заступник директора науково-технічного центру «Псіхея» Геннадій Рябцев, зниження ставки акцизного податку на бензин не зменшить його вартість, але скоротить надходження коштів до бюджету та не дозволить автомобілістам використовувати дешеве пальне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.