НОВИНИ

МОЗ розширило перелік препаратів за програмою “Доступні ліки”

У новому реєстрі побільшало на 22 нових препарати.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий перелік препаратів, які можна отримати за програмою “Доступні ліки” на 100% безоплатно або доплативши невелику різницю. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.


«До нового переліку увійшов 261 препарат від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми - хвороб, які вбивають українців найбільше. З них на 12 препаратів більше тих, за які взагалі не потрібно доплачувати - їх повністю відшкодовує держава за кошти платників податків. Всього безоплатних препаратів 59», - йдеться в повідомленні.

 

Вона зауважила, що раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 було безоплатних. Таким чином у новому реєстрі побільшало на 22 нових препарати. До списку безоплатних ліків входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній.


«Для прикладу, щоб потрапити до нового переліку препаратів, що на 100% відшкодовуються за кошти держбюджету, компанія КРКА (Словенія) знизила ціну майже на 72%. Ціни знизили також компанії Orion (Фінляндія) та AstraZeneca (Швеція). У середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%», - написала Супрун.
 

Нагадаємо, попереднього разу в МОЗ України вирішили розширити програму "Доступні ліки" наприкінці 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.