НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Суд відмовився призначити запобіжний захід одному із «суддів Майдану»

У 2014-му екс-суддя Олександр Дзюба заґратував двох активістів Майдану, закривши очі на порушення правоохоронцями закону

Суддя Печерського районного суду Києва Ірина Кирилюк відмовилася застосувати запобіжний захід до колишнього судді Дніпровського райсуду Олександра Дзюби, якого прокуратура підозрює у винесенні завідомо неправосудного рішення та перешкоджанні проведенню масових демонстрацій під час подій лютого 2014-го року. Відповідне рішення Кирилюк ухвалила сьогодні, 6 серпня.

Мотивація рішення наразі невідома, адже Кирилюк зачитала тільки резолютивну частину (присуд, а не мотивацію – Ред.). Оголошення повного тексту ухвали призначено на 10 серпня. Прокуратура вимагала особистого зобов’язання до Дзюби, оскільки той залишив межі України на період з 24-го по 29-те липня цього року. Сам Дзюба пояснив, що їздив до друзів у Литву і не мав наміру переховуватися.

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному суді, однак прокурор Микола Майорко в коментарі Тижню зазначив, що все ж звернеться до суду у порядку перевірки законності рішення Кирилюк.

Нагадаємо, розгляд цього питання розпочався ще 2 серпня і він двічі переривався. Вдруге перерву оголосили через сумнів судді Кирилюк у тому, що Дзюбу дійсно звільнили з суду, хоча рішення ВРП з цього приводу оприлюднили ще 16 січня 2018-го. Згідно з текстом рішення ВРП, в ухвалах Дзюби щодо утримання в СІЗО двох активістів Євромайдану від 19 лютого 2014-го «не наведені належні і достатні мотиви та підстави їх постановлення, що викликає сумнів у об’єктивності та справедливості судді». Окрім того, Дзюба не звернув уваги на очевидні порушення з боку правоохоронців – допити у нічний час, не вказано точний час затримання, відсутність документів, які підтверджують право адвоката на захист активістів. Ці порушення і стали підставою його звільнення.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.