НОВИНИ

В Угорщині зробили чергову скандальну заяву щодо прагнень України стати членом ЄС і НАТО

Зокрема, у МЗС країни вчергове послалися на український закон про освіту, який нібито звужує права нацменшин в Україні.

Представник Міністерства закордонних справ Угорщини Тамаш Менцер заявив, що Україна не може досягти прогресу в питанні приєднання до Європейського союзу і НАТО "зі своєї власної провини", а Будапешт до цього "не причетний". Про це повідомляє прес-служба угорського відомства.

 

Державний міністр з питань комунікацій Угорщини заявив, що прем'єр- міністр країни Віктор Орбан, який висловив сумніви у реалістичності прагнень України стати членом ЄС та НАТО, говорив про "фактичний стан справ".

 

Зокрема, Менцер вчергове послався на український закон про освіту, який нібито звужує права національних меншин в Україні. Він також зазначив, що незважаючи на "відверту атаку на угорську громаду", Будапешт продовжує застосовувати "справедливий підхід" до України, і нещодавно пожертвувала кілька тон хлору Закарпатській області, щоб забезпечити водопостачання.

 

"Ми очікуємо, що Україна поверне національним меншинам права, яких їх позбавили, і покладе кінець їх безправному статусу", – додав Менцер.

 

Нагадаємо, 28 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.  

 

Своєю чергою, 31 липня віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що обурена заявами Орбана щодо європейських і євроатлантичних прагнень України. Водночас Міністерство закордонних справ України  викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.