НОВИНИ

Сенат США заявив, що розкриє свідчення затриманої росіянки Бутіної ФБР та її адвокату

Зазначається, що зміст документів не можна оприлюднювати.

Сенат Сполучених Штатів Америки у середу, 1 серпня, схвалив передачу стенограми свідчень заарештованої росіянки Марії Бутіної Федеральному бюро розслідувань і її адвокату.

 

Водночас у Сенаті зазначали, що зміст документів не можна оприлюднювати.

 

Зокрема, 29-річна жінка постала перед Сенатом у квітні та відповіла на запитання про ймовірне втручання РФ у президентські вибори в США.

 

Наголошується, що керівник комітету Сенату з розвідки Річард Берн і сенатор Марк Уорнер заявили, що вони запросили у Сенату на пленарному засіданні дозвіл надати документи на вимогу Мінюсту та адвоката Роберта Дрісколла.

 

Раніше велике журі присяжних висунуло Бутіній нове звинувачення у діяльності в якості іноземного агента без попереднього сповіщання генеральному прокурору. 

 

Нагадаємо, 15 липня у Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну, яку підозрюють у змові з метою роботи агентом Росії. Відзначається, що максимальний термін покарання за таким звинуваченням - п’ять років позбавлення волі.  Наголошується, що вона намагалася встановити контакти через американську Національну стрілецьку асоціацію (NRA).

 

Зазначається, що 29-річна жінка з 2015 року до лютого 2017 року працювала за вказівкою "високопоставленого чиновника російського уряду". Його ім'я не називається, але в повідомленні зазначено, що цей чиновник раніше був членом парламенту РФ і пізніше став високопоставленим чиновником Центрального банку Росії, а з квітня 2018 року перебуває під санкціями Мінфіну США.

 

Марія Бутіна, є членом правління загальноросійської організації "Право на зброю". У лютому 2018 року вона була в складі делегації, яка відвідала Національний молитовний сніданок - захід за участю Дональда Трампа. Водночас формуванням складу тієї делегації займався колишній віце-спікер Ради Федерації, а згодом заступник голови Центробанку РФ Алєксандр Торшин. Так, Торшин знаходиться у санкційному списку США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.