НОВИНИ

Італійське судно повернуло сотню мігрантів назад до Лівії - ЗМІ

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило, що повернення біженців може означати порушення міжнародного права.

Італійське судно доправило 108 мігрантів, яких було врятовано у Середземному морі,  назад до Лівії. Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

 

Зазначається, що біженців до Лівії повернув буксир Asso Ventotto, який забезпечує у Середземному морі роботу нафтової платформи.

 

Зокрема, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців  у зв'язку з даним інцидентом заявило, що Лівія не є безпечною гаванню, а повернення мігрантів може означати порушення міжнародного права. 

 

"Це не тільки порушення права на притулок, але й негуманний вчинок щодо цих 108 людей", - повідомили в Amnesty Italia.

 

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Італії  і лідер праворадикальної "Ліги"  Маттео Сальвіні наголосив, що італійська берегова охорона не була залучена до рятувальних операцій і  висилки ,біженців. За його словами, лівійська берегова охорона за кілька годин врятувала 611 мігрантів і повернула їх назад до Лівії. 

 

"Громадські організації протестують, а нелегальні перевізники втрачають прибутки? Добре, ми будемо продовжувати робити те саме", - написав Сальвіні у Facebook.

 

 

Нагадаємо, 16 липня в Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходилися близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців

 

Як повідомлялося, Сальвіні заявив, що Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях ЄС у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.