НОВИНИ

Мінфін США вирішив дати час інвесторам компаній Дерипаски для продажу акцій

Водночас компанії залишаться у санкційному списку.

Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки вирішило дати інвесторам російських компаній, які перебувають під санкціями, більше часу для продажу акцій та цінних паперів компаній Rusal, EN+ та Gaz Group. Про це повідомляє Bloomberg.

 

Водночас компанії залишаться у санкційному переліку. 

 

Зокрема, дане рішення послабить вплив санкцій, накладених 6 квітня 2018 року, і спрямованих проти російського олігарха Олєга Дєріпаски, який пов'язаний з Кремлем.

 

Зазначається, що спочатку санкції мали негативний вплив на постачання алюмінію на ринках та призвели до значного зростання цін.

 

Так, розширивши вікно до 23 жовтня, Мінфін США дав Дєріпасці більше часу для того, щоб реалізувати план скорочення свого впливу у бізнесі.

 

Наголошується, що у квітні Дерипаска погодився обмежити свою частку у En+ до менш ніж 50% та погодився на призначення незалежних директорів до ради компанії. Однак через три місяці після оголошення відповідних планів компанія досі не назвала жодного потенційного незалежного директора або  покупця акцій Дєріпаски.

 

Крім того, Мінфін США у вівторок, 31 липня, відкинув вимогу En+ та її лобіста компанії Mercury LLC тимчасово зняти компанію та Rusal із санкційного списку та запропонував подальші переговори перед даним рішенням.

 

Нагадаємо, 24 травня російська алюмінієва компанія "Русал", що належить бізнесмену Олєгу Дєріпасці, заявила про відставку топ-менеджерів.  Зокрема, відставки очільників пов'язані з кроками щодо для виведення компанії з-під дії санкцій.

 

 18 травня стало відомо, що Дєріпаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+". Місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

 

11 травня Дєріпаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції США унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550.

 

 Також 28 квітня в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо Дєріпаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії. 

 

16 квітня стало відомо, що акції російської алюмінієвої компанії "Русал" знизилися до історичного мінімуму.  

 

Крім того, 10 квітня американське видання  Bloomberg повідомило, що  сукупний чистий капітал найбагатших людей Росії унаслідок введення санкцій США проти наближених до президента Владіміра Путіна олігархів впав на 16 мільярдів доларів. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.