НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Суд дав Януковичу безкоштовного адвоката

Рішення прийнято з огляду на неодноразові спроби захисту екс-президента зірвати процес та затягнути призначення вироку.

Оболонського районний суд Києва вирішив надати колишньому президенту України Віктору Януковичу, якого підозрюють у державній зраді, державного захисника. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Зазначається, що відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

 

Так, суддя зазначив, що  дане рішення прийнято з огляду на неодноразові спроби захисту Януковича зірвати процес та затягнути призначення вироку.

 

"Суд ухвалив доручити регіональному центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у Києві з метою забезпечення права на захист обвинуваченого у судових дебатах невідкладно призначити адвоката для захисту обвинуваченого Віктора Януковича", - сказав Дев'ятко.

 

У свою чергу, адвокати Януковича заявили, що ухвалене рішення є порушенням прав клієнта, посилаючись на те, що Кримінально-процесуальний кодекс передбачає, що у процесі можуть брати участь лише п'ять захисників. Крім того, вони вважають, що введення адвоката з регіональному центру надання безоплатної вторинної правової допомоги є порушенням, бо є захисники за договором. За їхніми словами, ця людина матиме доступ до державної таємниці, що є також порушенням прав.

 

Зокрема, з усіма п'ятьма адвокатами підписано договір, включно з Олександром Байдиком, який заявив, що підписав договір з Януковичем минулого тижня. Таким чином державний адвокат буде вже шостим. 

 

Крім того,  Дев'ятко додав, що не відводить захисників за договором. Зокрема, вони можуть брати участь у засіданнях одночасно з новопризначеним адвокатом.

 

Наголошується, що перерву засідання оголошено до 10:00 1 серпня. У цей час має прибути новий адвокат.

 

Водночас адвокати Віталій Сердюк і Олександр Байдик підтвердили свою участь у справі Януковича, і наголосили, що з'являться завтра до суду.

 

Раніше адвокат Януковича з юридичної компанії "Авер Лекс" Віталій Сердюк подав клопотання про відвід усього складу суду та прокурорів і відмовився брати подальшу участь у засіданні по обвинуваченню Януковича у держзраді. У той час, коли судді перебували в нарадчій кімнаті, в залі з'явився Олександр Байдик, який заявив, що підписав договір з Януковичем минулого тижня, а також продемонстрував клопотання про ознайомлення зі справою, датованою вчорашнім днем.

 

Нагадаємо, на засіданні Оболонського районного суду Києва головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів. 

 

19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.