НОВИНИ

У Міноборони вирішили з 1 жовтня підвищити зарплати військовим

Водночас у відомстві заявили, що для підвищення грошового забезпечення потрібне додаткове фінансування з бюджету в сумі 4,5 млрд. грн.

Міністерство оборони України ухвалило рішення щодо підвищення грошового забезпечення військовослужбовців з 1 жовтня 2018 року. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

 

 Як зазначається, для підвищення грошового забезпечення потрібне додаткове фінансування з бюджету в сумі 4,5 млрд. грн. Так, відповідний лист за підписом міністра оборони Степана Полторака направлений прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

 

"Недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту (36% опитуваних). Всього з січня по червень звільнилося одинадцять тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч має звільнитися до кінця 2018 року", – йдеться в повідомленні.

 

Так, на початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових складало 7 тис. грн.

 

"На той час це була досить значна сума, яка становила близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні. Після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 рази, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти", – зазначається в повідомленні.

 

Водночас у Міноборони заявили, що грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби складає 7,5 тис. грн при середній зарплаті по країні 8,7 тис. грн.

 

Згідно з повідомленням, з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу у відомстві опрацьовується питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення:

 

  • рядовому складу – до 9 тис. грн.
  • офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

 

"За таких умов, для виплати грошового забезпечення у другому півріччі 2018 року потрібен додатковий фінансовий ресурс у сумі 4,5 млрд.грн., що необхідно врахувати під час доопрацювання показників видатків держбюджету на 2018 рік", – наголосили в оборонному відомстві.

 

Крім того, підготовлено й інше рішення – Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:

 

  • військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 тис. грн.;
  • підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

 

 

 

 Нагадаємо, 30 серпня 2017 року Кабмін змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.