НОВИНИ

Україна висловила протест через візит прем'єра РФ до окупованого Криму

У МЗС наголосили, що перебування Мєдвєдєва в анексованому Криму є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неузгодженим перебуванням прем’єр-міністра РФ Дмітрія Мєдвєдєва в окупованому Криму 28-29 липня 2018 року. Про це в понеділок, 30 липня, повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства.

 

"Міністерство закордонних справ України неодноразово наголошувало на неприпустимості неузгоджених з Україною перебувань російських посадових осіб на суверенній території нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та м.Севастополь", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, перебування Мєдвєдєва в анексованому Криму є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами.

 

 "Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є невід'ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах. Це визнається всією міжнародною спільнотою, яка вже неодноразово давала належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації шляхом схвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також запровадження санкцій проти держави-окупанта", – наголосили в МЗС.

 

Як повідомлялося 24 липня, група депутатів Словаччини повідомила про намір відвідати окупований Крим попри попередження посла України Юрія Мушки, що це буде порушенням українських законів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.