НОВИНИ

В ООН заявили про фінансові труднощі

Важке фінансове становище виникло через затримки зі сплатою членських внесків.

Більше 80 країн затримали виплати регулярних внесків до бюджету Організації Об'єднаних Націй.  Про це повідомляє центр новин ООН.

 

Зазначається, що дане затримання поставило ООН у непросте фінансове становище.

 

"Станом на 26 липня свої внески в регулярний бюджет ООН на 2018 рік у повному обсязі сплатили лише 112 держав-членів - на загальну суму в 1 мільярд 494 мільйони доларів", - йдеться у повідомленні.

 

Так, у списку боржників - 81 країна.

 

"Серед них - Білорусь, Єгипет, Іран, Таджикистан, Саудівська Аравія і США.  В цілому вони не доплатили близько 810 мільйонів доларів", - відзначається у повідомленні.

 

Наголошується, що організація ніколи не стикалися з подібною важкою ситуацією.

 

Відзначається, що розмір внеску кожної держави обчислюється у відсотках від загальних витрат ООН, а шкалу внесків кожні три роки визначає Генасамблея.

 

"В основу цієї шкали покладено принцип платоспроможності держав. При такому підході враховується валовий національний продукт за шестирічний період", - додається у повідомленні.

 

Водночас якщо економіка країни розвивається, то зростає і розмір внесків до бюджету ООН.

 

Згідно з чинною шкалою, США оплачують 22% регулярного бюджету ООН, Японія - майже 10%, Німеччина - понад 7%, Китай - 7,9%, РФ -3,088%.

 

Нагадаємо,  19 червня  Сполучені Штати відмовилися від членства в Раді ООН з прав людини, звинувативши організацію у "корисливості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.