НОВИНИ

Будівництво гольф-клубу Трампа зруйнувало піщані дюни в Шотландії

Зруйновані природні об’єкти – одні з найкращих зразків рухомих піщаних дюн у Британії.

У Шотландії родинний бізнес американського президента Дональда Трампа частково зруйнував захищену законом систему піщаних дюн, де в області Абердиншир було побудовано елітний гольф-клуб. Про це повідомляє Associated Press.

 

Зазначається, що засноване шотландським урядом агентство Scottish Natural Heritage, що стежить за об’єктами природної спадщини країни, заявило, що будівництво Trump International Golf Links Scotland "призвело до прямих втрат 68 гектарів системи дюн Foveran Links загальною площею 205 гектарів".

 

 

Так, зруйновані природні об’єкти – одні з найкращих зразків рухомих піщаних дюн у Британії, які розвивались понад чотири тисячі років.

 

"Будівництво знищило переважну більшість об’єктів геоморфологічного інтересу на околицях поля для гольфу", - йдеться у документах Scottish Natural Heritage.

 

Зокрема, дані документи опубліковані за запитом  Боба Уорда, політичного директора науково-дослідного інституту "Грантем" з питань зміни клімату в Лондонській школі економіки. Крім того, Уорд звернувся до шотландського уряду з проханням дослідити, чи було проведено на даному місці належний екологічний моніторинг з 2012 року.

 

 

У свою чергу, виконавчий віце-президент Trump International Сара Малоун зауважила, що компанія володіє менш ніж 5% площі місць, які мають особливий науковий інтерес.

 

"Що стосується невеликої частини землі, якою ми володіємо, жодні інші місця, які мають особливий науковий інтерес, не знали кращого догляду за навколишнім середовищем та інвестицій", - сказала вона.

 

Будівництво поля для гольфу було завершено у 2012 році та передбачає  великий проект, який може включати в себе два поля для гольфу,  готель і 1500 будинків. Влада Шотландії затвердила проект у 2008 році, хоча кожний етап потребує додаткового огляду. Компанія минулого тижня представила плани інвестувати 150 мільйонів фунтів (196 мільйонів доларів США) на другу фазу розвитку. Під час першого схвалення, Трамп пообіцяв звести до мінімуму шкоду навколишньому середовищу.

 

Нагадаємо, Трамп заявив про конфлікт інтересів зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, який займається розслідуванням ймовірних виборчої кампанії Трампа із Росією під час виборів 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.