НОВИНИ

Німеччина закликала Росію надати Сенцову доступ до лікування

Вона зазначила, що ця стурбованість посилилася у травні після початку його голодування.

Уповноважена Федерального уряду Німеччини з прав людини та гуманітарної допомоги Бербель Кофлер сподівається, що влада Російської Федерації забезпечить необхідну медичну допомогу українському режисеру Олегу Сенцову. Про це йдеться у її заяві на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

"Той факт, що Європейський суд з прав людини закликав Росію негайно надати Олегу Сенцову необхідну медичну допомогу, свідчить про те, що існує поширена стурбованість стосовно його стану здоров'я, а фактично - за його життя", - заявляє Кофлер. 

 

Вона зазначила, що ця стурбованість посилилася у травні після початку його голодування.

 

"Я щиро сподіваюся, що російський уряд ухвалить рішення та негайно забезпечить повний гарантований доступ до медичної допомоги. Я також сподіваюся на дострокове звільнення Сенцова та іншого ув'язненого – Кольченка", - наголосила німецький 
 

Нагадаємо, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування, натомість 22 червня він оголосив сухе голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.