НОВИНИ

У InformNapalm повідомили, що військова академія РФ навчала бойовиків з Донбасу

Волонтери заявили, що навчання окупанти проходили в центрі, розташованому в військовому містечку Луга-3.

Міжнародне розвідувальне товариство Informnapalm повідомило, що Михайлівська військова артилерійська академія (РФ) проводила курси підвищення кваліфікації для бойовиків з так званого "2 АК". Про це йдеться в розслідуванні волонтерів.

 

Як зазначається, навчання бойовиків проходили в центрі, розташованому в військовому містечку Луга-3 (Ленінградська область).

 

Волонтери заявили, що за фотографіями, розміщеними в російській соціальній мережі "Вконтакте" донецьким бойовиком Андрієм Грінченком (позивний "Звір") змогли знайти докази.

 

"На момент початку окупації Андрій Грінченко (д.н. 17.07.1986) проживав у м. Донецьк за адресою вул. Повітряна кв.8. До російських окупаційних військ приєднався практично відразу ж. Влітку 2014 брав участь у боях за Шахтарськ, взимку 2015 воював проти ЗСУ в Дебальцевому. 15 червня 2015 р. Грінченко був нагороджений орденом "За військову доблесть III ступеня", – йдеться в повідомленні.

 

 

У літаку з групою людей у військовій формі без розпізнавальних знаків. У двох членів групи, включаючи Грінченка, можна роздивитися петличні емблеми роду військ "Артилерія".

 

 

На військовій базі, де Грінченко фотографується поруч зі 152-мм гаубицею "Мста-Б", волонтери  помітили на задньому плані військовий тренажер, зверху якого встановлений гелікоптер Мі-2.

 

 

У InformNapalm припустили, що військова база знаходиться в північній частині Росії.

 

"Гелікоптер використовують для навчання курсантів коригуванню стрільби і встановлений він на території навчального центру Михайлівській військової артилерійської академії в Ленінградській області в м. Луга-3. Координати об’єкта: 58 ° 45’48 “N 29 ° 47’58” E", – йдеться в повідомленні.

 

 

"У мережі ми знайшли відразу два відео, на яких можна добре роздивитися їдальню навчального центру МВАА – за 2016 та 2017 рік. За цими відео можна легко зрозуміти, що Грінченко знаходився саме в цій їдальні. Ще легше це побачити за фото (архів фото), викладеному на сторінці групи МВАА в соціальній мережі VK. Нижче ми порівняємо фото з групи зі знімком Грінченка", – зазначається в повідомленні.

 

 

Волонтери підкреслили, якщо Грінченко навчався в МВАА в складі групи, то виходить, що російська військова академія проводить спеціальну підготовку іноземців у військовій частині, яка підпорядковується Міністерству оборони РФ.

 

"Варто зауважити, що зв’язки Михайлівській академії з окупаційною адміністрацією Донбасу простягаються набагато глибше, ніж навчання бойовиків в навчальному центрі на території Росії. Курсанти МВАА активно їздять на Донбас "на виробничу практику". Так, наприклад, відомий український волонтер Роман Донік ще у травні 2015 року повідомляв, що випускники МВАА приїздили на Донбас попрактикуватися у стрільбі", – повідомили в InformNapalm.

 

Як повідомлялося 16 липня, волонтери Міжнародного розвідувального товариства Informnapalm ідентифікували офіцерів та персонал 1472-го військово-морського клінічного госпіталю (ВМКГ) Міністерства оборони Російської Федерації, які брали участь і були нагороджені за силове захоплення Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.