НОВИНИ

У Сенаті США затвердили резолюцію щодо анексії Криму

Зокрема, документ засуджує порушення прав людини на півострові.

Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою Конгресу резолюцію, яка засуджує незаконні окупацію РФ Криму. Про це 26 липня повідомляє прес-служба посольства України в США.

 

"У документі, зокрема, підтверджується позиція Сенату про те, що Крим є частиною суверенної території України. Наголошується на тому, що політика США повинна полягати у протидії намаганням змінити статус, демографічну карту чи політичну природу Криму", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, резолюція також засуджує порушення прав людини в Криму та підкреслює правову відповідальність РФ за такі злочини протягом часу, коли триває незаконна російська окупація півострова.

 

"Сенатори закликають уряд США продовжувати застосовувати повноваження у частині санкцій проти РФ, надані, зокрема, згідно із "Законом про протидію супротивникам Америки через санкції" від 2017 року, та вітають подальші зусилля американської сторони щодо заохочення ЄС до впровадження додаткових санкцій, пов’язаних з Кримом", – додали в українському посольстві.

 

Нагадаємо, 25 липня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати ніколи не визнають російську окупацію Криму і будуть наполягати на територіальній цілісності України. Своєю чергою, президент України Петро Порошенко повідомив, що вітає заяву Вашингтона про невизнання спроби анексії Українського Криму російським агресором та вважає її історичною. 

 

Згодом Велика Британія, Польща та Німеччина офіційно підтримали декларацію США щодо невизнання анексії Криму Росією. Європейський Союз також підтримав відповідну декларацію США. Норвегія та Чехія офіційно підтримала декларацію США щодо невизнання анексії Криму Росією. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.