НОВИНИ

Обстріл бойовиків під Торецьком може спричинити отруєння ґрунтових вод - СЦКК

Спеціалісти допускають можливість виникнення масштабної екологічної катастрофи на території Донецької області.
Українська сторона спільного центру з контролю та координації зафіксувала обстріл шламонакопичувача третьої черги промислових відходів хімічного виробництва Торецького фенольного заводу з боку збройних формувань Російської Федерації. Про це йдеться у повідомленні ООС у четвер, 26 липня.

 

"Представники української сторони СЦКК 25 липня 2018 року виявили розрив артилерійського боєприпасу в чаші шламонакопичувача", - йдеться у повідомленні.

 

Уточнюється, що спеціалісти на даний момент не можуть оцінити пошкодження об'єкта. При цьому не виключено, що вибуховою хвилею могли бути пошкоджені стіни чаші.

 

"В такому випадку це може призвести до потрапляння отруйної рідини в  ґрунтові води і надалі в річку Кривий Торець, що спричинить масштабну екологічну катастрофу на території Донецької області", - інформують у штабі.

 

Нагадаємо,5 липня окупованій Горлівці Донецької області через затоплення шахт склалась несприятлива екологічна  ситуація, що створює загрозу здоров'ю населення. 

 

14 червня в окупованому Донецьку на території шахти "Куйбишевська" сталася пожежа

 

19 квітня Тука заявив, що затоплення бойовиками шахти "Юнком" може призвести до забруднення Азовського моря.

 

Раніше поблизу окупованого міста Єнакієве незаконні збройні формування вирішили затопити шахту "Юнком", де раніше проводилися ядерні випробування. Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.