НОВИНИ

Греція звільнила 12 українських моряків із затриманого судна

Зараз вирішується питання перебування на території Греції ще чотирьох членів екіпажу.

Екіпаж судна Mekong Spirit, який був арештований в Греції у траві 2017 року за підозрою в контрабанді, в найближчі дні повернеться додому.Про це повідомив консул Греції Пантеліс Бумбурас у Facebook у четвер, 26 липня.


За його словами, згідно з судовим рішенням, покинути країну зможуть 12 з 16 українських моряків. Головною умовою звільнення є обов'язкова щомісячна реєстрації в Генеральному консульстві Греції в Одесі.


Решта члени екіпажу - капітан, старпом і рядові - будуть знаходитися в Греції до з'ясування всіх обставин.

 

«Це були складні 14 місяців. Були досить серйозні дипломатичні переговори на рівні двох країн. Довелося підключити серйозних адвокатів. І сьогодні, на щастя, ми домоглися справедливого рішення суду на користь українських моряків», — сказав консул.

 

Зараз вирішується питання перебування на території Греції ще чотирьох членів екіпажу.

 

«Наскільки мені відомо, зараз вирішується доля решти моряків. На борту Mekong Spirit перебувати вони не зможуть. Судно заарештовано. Судновласник самоусунувся. Зі свого боку, ми готові підтримати моряків і надати їм допомогу в питанні житла і продуктів», - додав консул.

 

Нагадаємо, 23 липня  уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у в’язницях Греції утримується 161 громадянин України, з них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. 

 

Раніше у  Греції двох українських моряків засудили до 180 років ув’язнення за перевезення нелегальних мігрантів.

 

Матір Литвинчука розповіла, що вони поїхали в Туреччину на роботу помічниками капітана на прогулянковій яхті, однак працедавці змусили їх перевозити на яхті мігрантів.

 

Згідно з грецьким законодавством, чоловіки вчинили правопорушення одразу за кількома статтями: незаконний перетин кордонів країни Євросоюзу, створення небезпеки для життя людей через перевантаження яхти і відсутність рятувальних засобів..

 

Адвокат українців Захаріяс Кессес розповів, що крім Петра Литвинчука і Сергія Шваюка на яхті були ще 63 нелегальні мігранти. А при оголошенні вироку за кожного нелегального мігранта можуть додавати 10-15 років. Спочатку їм загрожувало 630 років за ґратами".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.