НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Мін'юст готує нову заяву до ЄСПЛ щодо в'язнів Кремля

Скарга стосується тих 68 осіб, які ідентифіковані правозахисниками як політв'язні.

Міністерство юстиції України готує нову заяву до Європейського суду з прав людини щодо українських політв'язнів, яких утримує Російська Федерація. Про це повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина на прес-конференції в Києві 26 липня, передає кореспондент Тижня.

 

"Зараз готується нова заява до Європейського суду з прав людини, що буде стосуватися українських політв'язнів, з яких більшість - це політв'язні, які були захоплені в Криму як проукраїнські активісти, так і люди, які опинилися в незручному місці в незручний час", - сказав Ліщина.

 

За його словами, заява буде подана впродовж наступного тижня, зараз завершується збір інформації та оформлення документів.

 

"Скарга стосується тих 68 осіб, які ідентифіковані правозахисниками як політв'язні. Там кілька груп осіб: ті, кого Росія затримала за участь у Правому секторі на території України, також є засуджені за тероризм, як Сенцов, Карпюк, Клих, також члени кримськотатарських чи мусульманських організацій у Криму, які не заборонені в Україні, а в Росії стали незаконними вже після анексії Криму. Крім того, одного з українців звинувачують у членстві в Українській повстанській армії, якої давно не існує, йому трохи більше 20 років", - розповів заступник міністра в коментарі Тижню.

 

 

Він уточнив, що це буде заява про визнання порушення низки статей Європейської конвенції з прав людини: щодо тортур, умов тримання під вартою, щодо відправлення відбувати покарання далеко від місця проживання.

 

"Окрема ситуація з громадянами України, які проживали все життя в Україні, а Росія їх захопила і вивезла, Україна намагається їх забрати після засудження в РФ, відповідно до конвенції, для відбування покарання, а Росія безпідставно відмовляє", - сказав Ліщина.

 

Також, за його словами, скарга стосується права на особисту свободу, бо цих людей незаконно захопили та тримають під вартою, права на справедливий суд, засудження без закону.

 

Нагадаємо, раніше в липні Ліщина заявив, що Мін’юст звернувся до ЄСПЛ з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова. 

 

26 червня ЄСПЛ повідомив, що суддя прийняв рішення зробити інформаційний запит до РФ щодо стану здоров’я Сенцова та надав строк до 27 червня для надання відповідної інформації. 

 

Як повідомлялося, 19 квітня Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна протягом двох місяців планує подати шостий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини щодо захисту прав політичних в'язнів.