НОВИНИ

Волкер заявив, що на Донбасі необхідна масштабна місія ООН

Спецпредставник США також повідомив, що зустріч із Сурковим відбудеться після зустрічі політдиректорів МЗС країн "нормандської четвірки".

Спеціальний представник Державного департаменту США в справах України Курт Волкер заявив, що на Донбасі необхідна масштабна миротворча місія ООН. Про це він повідомив в інтерв'ю "Голосу Америки".

 

"Росія запропонувала ідею, щоб ООН забезпечила захист моніторингової місії ОБСЄ. Втім, на думку США, Німеччини, Франції і України, має бути справжня миротворча місія, щоб забезпечити безпеку на ширшому рівні. Сподіваюсь, ми зможемо обговорити саме цей формат миротворчої місії", – заявив Волкер.

 

Водночас він повідомив, що зустріч із помічником президента Росії Владіславом Сурковим відбудеться після зустрічі політдиректорів МЗС країн "нормандської четвірки".

 

За словами Волкера, ідея розгорнення миротворчої місії ООН буде успішною тільки у випадку, якщо Росія вирішить закінчити конфлікт і виведе війська.

 

"Якщо вона продемонструє готовність це зробити, тоді міжнародне співтовариство буде готове втручатись, щоб забезпечити безпеки для всіх місцевих мешканців і створити умови для виконання Мінських угод та повернення територій під контроль України. Якщо Росія буде готова це зробити, на що вона погодилась у Мінських угодах, то в нас все вийде",  – зазначив він.

 

Нагадаємо, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що Україна може опинитися в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

 

Як повідомлялося, 10 жовтня офіційно набув чинності закон №7164 «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей». 

 

7 жовтня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», яким створюються умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.