НОВИНИ

"Репортери без кордонів" закликали звільнити журналіста Асєєва з полону в Донецьку

У організації також висловила стурбованість намірами бойовиків звинуватити журналіста в шпигунстві.

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликали звільнити журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого незаконно утримують бойовики в окупованому Донецьку. Про це повідомив  голова підрозділу "Репортерів без кордоні" у Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір.

 

У організації також висловила стурбованість намірами бойовиків звинуватити журналіста в шпигунстві.

 

"Уривчасті повідомлення про Станіслава Асєєва, які до нас доходять, все більше турбують. Сепаратисти, здається, мають намір переслідувати цього журналіста, який наважився кинути виклик їхній інформаційній блокаді і повідомити решті країни про те, що відбувається в Донецьку. Ми закликаємо всі сторони подвоїти зусилля, щоб домогтися його швидкого звільнення", – заявив Бір.

 

Нагадаємо, 5 липня стало відомо, що український журналіст Станіслав Асєєв, якого утримують в неволі бойовики "ДНР" за його журналістську діяльність, почав голодування

 

Як повідомлялося, 10 січня звільнений з полону бойовиків історик-релігієзнавець Ігор Козловський  повідомив, що журналіста Станіслав Асєєв (Васін), якого утримують заручником в ОРДО, зараз перебуває на території арт-заводу "Ізоляці" в окупованому Донецьку. 

 

Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для «Українського тижня» та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.