НОВИНИ

Президент заснував стипендію імені дисидента Лук’яненка

Кабмін має також забезпечити здійснення заходів, спрямованих на реабілітацію та адаптацію звільнених осіб, які були незаконно затримані РФ.

Президент України Петро Порошенко указом заснував державну стипендію імені дисидента Левка Лук’яненка, яка покликана підтримати заручників на окупованому Донбасі. Про це повідомляється на сайті Адміністрації президента у середу, 25 липня. 

 

"Президент доручив Кабінету Міністрів України вжити необхідних заходів з метою виплати стипендії вже у поточному році", - йдеться у тексті.

 

Уряд також має вжити необхідних заходів для захисту прав, свобод і законних інтересів відповідної категорії осіб, опрацювати питання щодо їх соціального захисту.

 

Крім того, Кабінет міністрів має також забезпечити здійснення в установленому порядку заходів, спрямованих на реабілітацію та адаптацію звільнених осіб, які незаконно були затримані, утримувалися Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, та членів їх сімей.

 

Як повідомлялося, 9 липня в  селищі Хотів на Київщині прощаються з легендарним дисидентом, автором «Акту проголошення незалежності України» Левком Лук'яненком. 

 

Нагадаємо, 7 липня у віці 89 років помер український дисидент, письменник, екс-народний депутат України та автор "Акту проголошення незалежності України" Левко Лук'яненко. 

 

Раніше 7 липня стало відом, що легендарний український політик і дисидент Левко Лук’яненко потрапив у реанімацію

 

Левко Лук'яненко - український дисидент і політик часів СРСР, співзасновник Української Гельсінської групи, політик та громадський діяч, народний депутат України, Герой України, письменник, автор «Акта проголошення незалежності України» від 24 серпня 1991 р., лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

 

Майбутній дисидент народився 24 серпня 1928 року у селі Хрипівка Городнянського району Чернігівського округу УСРР. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.