НОВИНИ

Масове отруєння у таборі на Донеччині. Усіх постраждалих виписали з лікарні

Відомо, що поширенню інфекції сприяли порушення працівниками харчоблоку вимог особистої гігієни, дезрежиму, правил миття посуду.

Всіх постраждалих від масового отруєння у таборі «Орлятко» на Донеччині виписали з лікарні. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook в середу, 25 липня.

 

"79 дітей до 17 років, 10 осіб старше 18 років та 5 співробітників табору, які потрапили до лікарні, наразі знаходяться вдома", - написала вона.


За словами омбудсмена, зараз завершені всі дослідження та отримані результати перевірок. 


Так, основною причиною масового отруєння стало порушення технології приготування їжі, зберігання молочної продукції і санітарних правил у дитячому таборі, вживання неякісної води тощо. Причини, що сприяли спалаху - чисельні порушення санітарних норм.

 

"Сприяли поширенню інфекції порушення працівниками харчоблоку вимог особистої гігієни, дезрежиму, правил миття посуду. До того ж працівники харчоблоку працювали без повного обсягу медичного огляду", - додала Денісова.

 

 

Нагадаємо, 17 липня стало відомо, що таборі "Яструбок" на Донеччині отруїлись десятки дітей, більшість з них шпиталізовано. Зокрема, 16 липня після вечері нездужання відчули 60 дітей. Діти скаржилися на нудоту та підвищення температури. Госпіталізовані перебувають у лікарнях Слов’янська, Лиману та Краматорська. За фактом отруєння Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження. 

 

Станом на 18 липня з дитячого табору "Яструбок" у Донецькій області з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 91 людину.

 

Як повідомлялося, Донецький обласний лабораторний центр повідомив, що причиною масового отруєння дітей у літньому таборі "Орлятко" стали "борщ, вівсянка та брудні руки кухаря". 

 

19 липня Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України встановив причину масового отруєння в дитячому таборі "Орлятко" Донецької області, у 18 з 94 хворих підтверджено діагноз гостра дизентерія Зонне. 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.