НОВИНИ

Екс-глава Каталонії Пучдемон оголосив про повернення до Бельгії

Раніше Іспанія скасувала міжнародний ордер на арешт Пучдемона.

Колишній голова Каталонії Карлес Пучдемон повідомив, що повертається до Бельгії. Про це в середу, 25 липня, повідомляє AFP.

 

"Колишній каталонський лідер Пучдемон заявив, що повернеться до Бельгії", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося 19 липня, суддя Верховного суду Іспанії Пабло Лларена скасував міжнародний ордер на арешт колишнього глави Каталонії Карлеса Пучдемона. 

 

12 липня в Німеччині Вищий земельний суд федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн дозволив видати Іспанії колишнього голову Каталонії Карлеса Пучдемона. Як зазначається, екстрадиція Пучдемона може відбутися в справі про неправомірну розтрату державних коштів. Водночас судді відхилили "як неприйнятну" можливість видачі Пучдемона за звинуваченням у підбурюванні до заколоту.

 

Нагадаємо,  6 квітня Карлес Пучдемон вийшов під заставу з в’язниці в Німеччині.  Після виходу з в’язниці екс-голова уряду Каталонії знову закликав іспанську владу звільнити всіх затриманих у зв’язку з референдумом про незалежність Каталонії.

 

Напередодні суд погодився відпустити його під заставу на час розгляду запиту Іспанії про його екстрадицію. Водночас суд постанови, що екс-лідер іспанського регіону не може бути екстрадований за основним звинуваченням – в організації заколоту.

 

Як повідомлялось, прокуратура німецької федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн у вівторок, 3 квітня, заявила, що попросила суд підтримати запит Іспанії щодо екстрадиції колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона. 

 

5 березня на кордоні з Данією поліція Німеччини затримала колишнього главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона.

 

За злочини, які інкримінують Пучдемону в Іспанії, німецький кримінальний кодекс передбачає термін від 10 років позбавлення волі до пожиттєвого ув'язнення.