НОВИНИ

Група депутатів Словаччини заявила про плани відвідати окупований Крим

Своєю чергою, український посол попередив, що через цей візит їм загрожуватиме заборона на в’їзд до України.

Група депутатів Словаччини повідомила про намір відвідати окупований Крим попри попередження посла України Юрія Мушки, що це буде порушенням українських законів. Про це повідомляє словацький портал SME.

 

Як зазначається, група депутатів на чолі з позафракційним Петером Марчеком минулого тижня заявила про плани відвідати окупований півострів у серпні. Вони повідомили, що збираються прибути до Криму з Москви.

 

Своєю чергою, Мушка заявив, що через цей візит їм загрожуватиме заборона на в’їзд до України.

 

"Ті, хто відвідує Крим порушують закони України, і українська сторона відповість на це рішення. Думаю, люди, які відвідають Крим, у майбутньому зіткнуться з забороною в’їзду в Україну", – наголосив український посол.

 

Водночас, згідно з повідомленням, його слова обурили спікера словацького парламенту Андрея Данко, який заявив, що посол не має вказувати словацьким депутатам, куди їм їхати чи не їхати.

 

За даними ЗМІ, самі ж депутати не думають відмовлятися від намірів відвідати Крим. Марчек заявив, що хоче перевірити, чи дійсно зі своєї волі населення Криму вирішило бути з Росією і потім підготувати відповідну доповідь для інформування словаків.

 

"Посол України каже, що заборонить мені в'їзд на територію України. Даруйте, хіба так чинить країна-приятель", – підкреслив він.

 

Як повідомляється, наразі відомо, що до складу делегації словацьких депутатів крім Марчека увійдуть позафракційна Мартіна Шимковічова, троє депутатів керівної Smer-SD та депутат націоналістичної SNS.

 

Нагадаємо, 3 січня до окупованого Криму прибула делегація німецьких парламентаріїв з трьох регіональних парламентів ФРН. До її складу увійшли депутати від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.