НОВИНИ

Білий дім пригрозив позбавити доступу до секретної інформації екс-працівників розвідки США

За словами Сандерс, ці особи "були політизовані та в деяких випадках заробляли на своїй держслужбі та допуску до секретної інформації".

Президент США Дональд Трамп розглядає питання про позбавлення шістьох колишніх працівників американської розвідки та правоохоронних органів статусу, який надає допуск до секретної інформації. Про це 23 липня повідомила речник Білого дому Сара Сандерс.

 

Американська адміністрація наголосила, що йдеться про колишніх керівників розвідки та правоохоронних органів США, двох із яких Трамп звільнив на тлі розбіжностей щодо розслідування ФБР про ймовірне втручання Росії у вибори 2016 року.

 

За словами Сандерс, ці особи "були політизовані та в деяких випадках заробляли на своїй державній службі та допуску до секретної інформації, роблячи безпідставні звинувачення в неприпустимих контактах із Росією або під впливом Росії".

 

Як зазначається, серед цих осіб – колишній директор ЦРУ Джон Бреннан, який був одним із найпотужніших критиків поведінки Трампа на його зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним у Гельсінкі. Зокрема, він заявив, що Трамп "повністю в кишені Путіна".

 

У списку фігурує також колишній директор ФБР Джеймс Комі, який відповідав за розслідування ймовірного втручання Росії, коли Трамп звільнив його в травні 2017 року. Згодом Комі назвав Трампа "морально непридатним бути президентом".

 

Крім того, серед інших критиків, які звернули на себе увагу Білого дому – Джеймс Клеппер, Майкл Гейден, Сьюзен Райс та Ендрю Маккейб.

 

Нагадаємо, 16 липня  Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб. 

 

Своєю чергою, колишній голова ЦРУ Джон Бреннан заявив, що результати прес-конференції Трампа в Гельсінкі піднімаються та перевищують порогове значення "тяжких злочинів та проступків". За його словами, це "було ні що інше, як зрада".

 

Згодом Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.