НОВИНИ

Всесвітній фонд природи в Україні анонсував масштабні дослідження на Поліссі

Цього тижня почнуться роботи з виявлення пралісів на Поліссі.

Всесвітній фонд природи  розпочинає на Поліссі масштабні польові дослідження з ідентифікації і збереження пралісів. Про це повідомляє прес-центр фонду природи у понеділок, 23 липня.

 

Зазначається,що праліси є одними з найдавніших лісів Європи, практично непорушених людиною.За попереднім аналізом, на території Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей могли зберегтися від 10 до 20 тисяч гектарів пралісів.

 

Роботи провадитимуться за нещодавно затвердженою Мінприроди методикою ідентифікації і затвердження пралісів.

 

“Критерії ідентифікації та затвердження пралісів є доволі строгими - ділянки пралісів площею менше 20 гектарів навіть не розглядаються. Ми надіємося знайти гарні ділянки недоторканих і дуже старих лісів на Поліссі” - розповідає Улі Гребенер, керівник Фонду Суккова, який фінансує польові дослідження.

 

Команда Всесвітнього фонду природи в Україні та Фонду Суккова провели у червні тестовий огляд ділянок на Волині для апробації методики.

 

“Ми відвідали Шацький національний природний парк і обстежили потенційні старовікові ліси в межах парку. Нам вдалося знайти чудові ліси, які є трохи іншими, ніж у Карпатах. Ми побачили соснові бори, вільховий ліс в низинах та болотистих місцинах, де вік дерев сягає 200 років, що вже доволі багато для вільхи”, - ділиться враженнями Улі Гребенер.

 

На думку координатора лісових проектів Всесвітнього фонду природи Романа Волосянчука, виявлення пралісів на Поліссі значно складніше завдання у порівнянні з Карпатами, де вже виявлено майже 100 тисяч гектарів старовікових лісів.

 

“Потенційних пралісів на Поліссі значно менше, ніж в Карпатах, щоби їх знайти, потрібно обстежити в кілька разів більші території, в цілому - близько 3.5 млн. га лісу. Це будуть найостанніші з природних лісів на рівнинах, які залишилися непорушеними. Якщо нам таки вдасться віднайти унікальні екосистеми вільхового і соснового лісу, наступним етапом стане їхнє заповідання і збереження. Подібні екосистеми збереглися лишень у Біловезькій пущі, що розташована у Польща і Білорусі”. 

 

Нагадаємо, у 2016 році Порошенко розпорядився впорядкувати території та об’єкти природно-заповідного фонду.Згідно з указом низка територій та об'єктів природного заповідного фонду оголошується заказниками та пам'ятниками природи загальнодержавного значення, змінюються межі певних територій та об'єктів природного заповідного фонду, а також створюється у межах села Крива Руда Семенівського району Полтавської області дендрологічний парк загальнодержавного значення "Криворудський".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.