НОВИНИ

Україна підписала багатосторонню конвенцію щодо протидії уникненню від оподаткування

Водночас у Мінфіні додали, що багатосторонню конвенцію MLI ще має ратифікувати парламент.

У Лондоні (Велика Британія) у понеділок, 23 липня, виконувач обов'язків міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала Багатостороння конвенція MLI, яка передбачає виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

"Через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином, Україна втрачає надходження у бюджет. Аби уникнути цього, 1 січня 2017 року Україна приєдналась до Програми розширеного співробітництва в рамках ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР)", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, країни-члени ОЕСР розробили план дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), який включає 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню.

 

"Імплементація Плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил із більш як 70 країнами світу та створить більш прозоре податкове середовище. Підписавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до існуючих міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами", – наголосила Маркарова.

 

Водночас у Мінфіні додали, що багатосторонню конвенцію MLI ще має ратифікувати парламент.

 

Нагадаємо, 23 лютого тодішній міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що до кінця 2018 року відомство планує запровадити мінімальні вимоги плану ОЕСР із запобігання розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS), зокрема приєднатися до MLI — багатосторонньої угоди, що дає змогу внести зміни до всіх двосторонніх угод про подвійне оподаткування.

 

15 червня Україна та Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) підписали угоду про поглиблення співробітництва.