НОВИНИ

Литва звинуватила Росію в тиску на судову систему та правоохоронців

Раніше в РФ ініціювали кримінальне переслідування низки литовських суддів і прокурорів.

Міністерство закордонних справ Литви звинуватило Росію в тиску на судову систему та правоохоронців. Про це в понеділок, 23 липня, повідомляє Delfi.

 

Як зазначається, Слідчий комітет Росії ініціював кримінальне переслідування низки литовських суддів і прокурорів, які розслідують справи проти російських військовослужбовців за подіями 13 січня  1991 року, у ході яких радянське керівництво намагалось насильницькими методами повернути Литву в склад СРСР.

 

"На жаль, Російська Федерація все більше втягується у вир радянського минулого, де ні людське життя, ні свобода, ні суверенітет сусідніх країн не поважалися", – йдеться в повідомленні литовського МЗС.

 

Водночас у відомстві наголосили, що звинувачення Росії є "особливим цинізмом", оскільки Москва сама відмовилася співпрацювати в справах щодо відповідних подій.

 

"Російські правоохоронні структури з усе наростаючим прискоренням перетворюються на репресивний апарат, замість властивої демократичним державам ролі противаги влади вони стають знаряддям її свавілля", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, у МЗС нагадали, що 13 січня 1991 року радянська влада намагалися силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР. При взятті радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинуло 14 осіб, більше тисячі беззбройних людей постраждали.

 

"Росія активно приховувала і покривала керівників і виконавців збройних дій проти мирних жителів і посадових осіб, зробила всі можливі засоби для того, щоб вони могли уникнути відповідальності. Риторика Слідчого комітету РФ спотворює факти, прагне закріпити альтернативну реальність", – додали у відомстві.

 

Нагадаємо, 23 квітня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що у Вільнюса немає причин змінювати політичну лінію у відносинах з Москвою. За його словами, потепління у відносинах з РФ можливе тільки за її ініціативою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.