НОВИНИ

Саміт ЄС запустив процес секторальної євроінтеграції України - Кабмін

За словами Клімпуш-Цинцадзе, саме таке рішення є одним з найважливіших результатів нещодавнього саміту ЄС.

Саміт Євросоюзу схвалив розробку механізму секторальної євроінтеграції України і створив можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ в Україні. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

 

За словами Клімпуш-Цинцадзе, саме таке рішення є одним з найважливіших результатів нещодавнього саміту ЄС.

 

"Головне, що політичне схвалення розробки механізму секторальної інтеграції... створює можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ", - зазначила вона.

 

За словами віце-прем'єра, механізм секторальної інтеграції передбачає розробку взаємних зобов'язань щодо втілення конкретних заходів, незалежно від того, які політсили перебувають при владі. Напередодні саміту Україна запропонувала ЄС механізм інтеграції в енергетичній сфері і цифрових ринках, митній сфері, у сфері юстиції, свободи та безпеки, яку в ЄС підтримали. Цей механізм повинен мати конкретний перелік рішень, які Україна повинна прийняти, над розробкою переліку повинні працювати і Україна, і ЄС.

 

Вона також наголосила, що механізм дасть Україні можливість йти по шляху секторальної інтеграції, згідно з дорожньою картою реформ і рішень, яка має бути узгоджена з ЄС.

 

"Такий механізм стане своєрідною страховкою від політичних коливань щодо євроінтеграції України - як у самій Україні, так і в ЄС...Успішне втілення цих механізмів може стати основою для поширення їх на інші сектори інтеграції", - заявила вона, зазначивши, що механізм, зокрема, допоможе Україні в рамках Угоди про асоціацію з ЄС забезпечити доступ до європейських ринків.

 

Варто зазначити, що саміт ЄС пройшов у Брюсселі на початку липня поточного року.

 

Як повідомлялось раніше, військовий комітет Північноатлантичного альянсу (НАТО) висловив готовність надалі надавати підтримку Україні, зокрема що стосується питань надання зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.