НОВИНИ

Зеркаль назвала країни, які зацікавлені в будівництві "Північного потоку-2"

За словами заступника глави МЗС, відповідні країни не підтримують Україну.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що будівництво російського проекту газопроводу вигідне чотирьом країнам, а саме – Німеччині, Австрії, Нідерландам та Бельгії. Про це в п'ятницю, 20 липня, вона заявила в ефірі одного з телеканалів.

 

"Є лише чотири країни, які нас не підтримують. Це всі чотири країни, які зацікавлені в тому, щоб "Північний потік-2" був побудований; які будуть отримувати безпосередній зиск від його функціонування. Це Німеччина, Австрія, Нідерланди, Бельгія", – повідомила Зеркаль.

 

За її словами, решті країн таке будівництво невигідне.

 

"Всі решта країн розуміють, що будівництво цього газопроводу, фактично, змінить ринок газу в Європейському Союзі і домінувати на цьому ринку буде Німеччина. Тому є питання щодо того, що південь і та ж саме Італія не зацікавлені у будівництві "Північного потоку-2". Їх позиція чітка і зрозуміла", – наголосила заступник глави МЗС.

 

Нагадаємо, 18 червня стало відомо, що Польща вимагає від Євросоюзу пришвидшити працю над змінами у газовій директиві, що ускладнить будову газогону "Північний потік-2".

 

11 червня Польща вже закликала Європейський союз пришвидшити роботу над заходами, які ускладнять будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". Як повідомив віце-міністр у справах енергії Міхал Куртика, заклик Польщі підтримали десять країн, проти були чотири: Австрія, Німеччина, Бельгія та Нідерланди.

 

27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.