НОВИНИ

Денісова закликали Росію надати інформацію щодо українських моряків у Криму

Зокрема, омбудсмен попросила надати інформацію, за яких підстав була обмежена свобода пересування моряків.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до генерального прокурора РФ Юрія Чайки, директора російського ФСБ Алєксандра Бортнікова та радника президента РФ, голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Міхаїла Фєдотова з проханням надати інформацію щодо членів екіпажу українського риболовецького судна ЯМК-0041, яких 4 травня затримали прикордонники РФ у Чорному морі. Про це в п'ятницю, 20 липня, український омбудсмен повідомила на своїй сторінці в Facebook.

 

"Я попросила генерального прокурора РФ Юрія Чайку, директора ФСБ РФ Алєксандра Бортнікова та радника президента РФ, голову Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Міхаїла Фєдотова терміново надати мені інформацію, за яких підстав була обмежена свобода пересування членів екіпажу та чому у них були вилучені паспорти", – наголосила вона.

 

 

 

 

Нагадаємо, 25 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував голодування моряків українського судна ЯМК-0041, затриманих біля берегів анексованого Криму. В коментарі журналістам Клімкін повідомив, що консули не мають доступу до ув'язнених,

 

25 червня Адвокат Едем Семедляєв повідомив, що члени екіпажу українського судна "ЯМК-0041", яких окупанти затримали біля берегів анексованого Криму, відмовилися від прийому їжі. 

 

4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 

 

Згодом Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Однак, за словами помічника керівника ДПСУ Олега Слободяна, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

7 травня прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом затримання українського риболовецького судна "ЯМК – 0041" у окупованому Криму. 

 

16 травня в окупованому Криму проти капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі, порушили кримінальне провадження за браконьєрство. Пізніше в окупованому Криму підконтрольний Москві суд заарештував Віктора Новицького, капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі.