НОВИНИ

Суд відмовив С14 у відкритті провадження за позовом проти "Громадського телебачення"

Зазначається, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Печерський суд розглянув позов організації С14 проти "Громадського телебачення", та відмовив у відкритті провадження, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Про це повідомляє "Громадське".

 

«Зі змісту позовної заяви вбачається, що спір виник між двома юридичними особами ГО «СІЧ-С14» та ГО «Громадське телебачення» щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 20 ГПУ України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв’язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах про захист ділової репутації, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем або самозайнятою особою».

 

«Враховуючи суб’єктний склад сторін, а також характер спірних правовідносин, даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства і має розглядатися за правилами господарського судочинства», — зазначається у рішенні.

 

Зазначається, що за п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства:

 

«Таким чином, оскільки судом встановлено, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то у відкритті провадження слід відмовити».

 

Нагадаємо, 5 липня волонтерський центр С14 звернувся  із позовом до суду проти "Громадського телебачення" за те, що журналісти назвали його неонацистським.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.